Adventní kalendář – mapa na klidnou cestu předvánočním obdobím

Adventní kalendář – mapa na klidnou cestu předvánočním obdobím

Psaní bakalářské nebo diplomové práce je běh na dlouhou trať, je to proces zdlouhavý a velmi lehce se ztrácí počáteční nadšení i motivace.

V dnešní době, ač by se mohlo zdát, že soustředěné domácí práci přeje, je udržení tempa možná ještě těžší. Pro klidné proplutí nástrahami adventního času jsem pro vás připravila e-mailový kurz zdarma v podobě adventního kalendáře.

Každou adventní neděli přijde e-mail s plánem, radami, tipy, motivací a inspirací na následující týden. Na konci kurzu pak ještě dostanete e-book, ve kterém je shrnutí celého období adventu, takže se k jednotlivým dnům budete moci pohodlně kdykoliv vrátit.

A na co se můžete těšit?

Psaní diplomky je jako když skládáte puzzle. Pěkně díleček po dílečku a i když se může zdát, že spolu jednotlivé dílky nesouvisí, nakonec zapadnou přesně na své místo.

Relaxační neděle

Prvním dílkem skládanky jsou relaxační neděle. Psaní diplomky je práce náročná, a proto je důležité si průběžně dobíjet baterky. Podobně jako v letadle, kdy nejprve nasadíte kyslíkovou masku sobě a až potom svému dítěti, i tady platí, že se nejprve musíte postarat o svou pohodu a pak se můžete s vervou a nadšením starat o své dítko – diplomku.

Plánovací pondělí

Dalším dílkem je plánování. Plánovací pondělí přináší tipy, jak si vše co nejlépe naplánovat. Bez konkrétního plánu je snadné se v moři textů i práce utopit. Je důležité mít aspoň rámcovou představu o počtu stran napsaných za den, o množství úkolů, které vás čekají, jaké typy průzkumů budete provádět apod.

Akční úterý

Po plánovacím pondělí přichází akční úterý. Je fajn mít pečlivě vypracovaný plán, ale když nepůjdete do akce, je vám celkem k ničemu. Nejdůležitější je začít, a pak také vytrvat. Jak se nezaseknout hned na první stránce si můžete přečíst tady.

Vtipná středa

Stejně jako odpočinek je při práci důležité také uvolnění a trochu zábavy, takže dalším dílkem skládačky je vtipná středa.

Gramatický čtvrtek

Po legraci se zase vrátíme k práci a ve čtvrtek je čas otevřít gramatické okénko. Víte, jak se správně píše věta: „K měření jsme využili moderní měřicí přístroj měřící 3 m, s 2m ráhnem a 9V baterií, která však měla pouze 8 V“?

Inspirační pátek

Dalším dílkem skládačky zvané diplomka je inspirace. Je zajímavé nahlédnout pod pokličku ke „konkurenci“, samozřejmě bez opisování 😊. Taková návštěva vám pomůže vyvarovat se cizích chyb a procházení slepých uliček.

Citační sobota

Po inspirativním pátku čeká citační sobota, poslední den v týdnu našeho adventního kalendáře. Soboty jsou tak zasvěceny Autorskému zákonu i otázce plagiátorství.

Takže pokud potřebujete pomocníka a průvodce na cestě tvorby diplomky, který vám pomůže skloubit předvánoční přípravy a psaní práce, pak stačí kliknout sem.

Tak ať se vám dobře píše 🙂


Kristýna Neubergová

Jsem vysokoškolskou učitelkou a expertkou na psaní odborných textů. Baví mě učit jak efektivně a věcně správně psát seminární, bakalářské, diplomové a jiné odborné práce. Více se dozvíte zde>>
Close Menu