Je pro Vás psaní delšího souvislého textu noční můrou?
Už nemusí. Psaní studentských odborných prací může být snadné, pokud víte jak na to.
- Píšete školní referát a nevíte, jak strukturovat text?
- Prokrastinujete, protože se Vám nechce do psaní bakalářské práce?
- Bojujete s prací diplomovou?
- Nevíte, jak začít s prací disertační?
Jsem vysokoškolskou učitelkou a expertkou na psaní odborných textů. Baví mě učit jak efektivně a správně psát seminární, bakalářské, diplomové a jiné odborné práce.
Když jsem začínala psát svou první diplomovou práci, hlavou se mi honila řada otázek, stejných, jaké teď možná napadají i Vás:
- Jak mám vlasně vůbec začít psát?
- Mám se nejdřív pustit do úvodu, nebo začít zprostředka?
- Kolik stránek vlastně musím napsat a jak mám text rozdělit do kapitol?
- Co je to proboha ten abstrakt?
- Kde najdu potřebné informace?
- A když je najdu, jak zjistím, že jim mohu důvěřovat?
- Jak se správně citují zdroje a jak na své zdroje, použité v práci, mám odkazovat v textu?
Odpovědi na své otázky jsem nakonec našla.
Od té doby jsem napsala ještě druhou diplomovou práci, práci bakalářskou i práci disertační. V průběhu let přibyla ještě práce habilitační, skripta a řada článků a příspěvků prezentovaných v odborných časopisech i na konferencích.
Také radím svým vysokoškolským studentům, jak se vyrovnat s úskalími psaní odborných akademických prací. S pracemi středoškolskými se zase potkávám jako matka dvou dcer, dosud ještě školou povinných.
K tomu, co dnes umím, vedla dlouhá cesta, lemovaná řadou kroků stranou i slepých uliček. Ráda Vám ukážu zkratky, díky kterým se dostanete do cíle rychleji a bez zbytečných chyb.
Ale stálo mne to spoustu času a úsilí.
Do e-booku „Rady a ispirace, jak psát studentské práce" jsem pro Vás shrnula základní fakta týkající se psaní studentských prací, která jsem doplnila svými osobními zkušenostmi, získanými jak při vlastním mnohaletém studiu několika vysokých škol, tak také ze svého následného pedagogického působení.
Chcete-li si ušetřit čas i nervy při psaní své studentské práce, ať už píšete referát nebo práci diplomovou, neváhejte si e-book objednat.
Co se v e-booku dozvíte?
Část první: Začínáme psát
Máte zadání a v hlavě se Vám rojí spousta různých nápadů, co a jak řešit, ale zároveň také množství obav. Obav z toho, že se nedoberete těch správných výsledků, že to časově vůbec nezvládnete. Vím, jak představa, že máte napsat cca 60 stránek textu, může být frustrující. Ale nezoufejte, poradím Vám, jak začít, kde hledat inspiraci a také jak bojovat s prokrastinací.
Část druhá: Typy studentských prací a jejich náplň
*Jak mám strukturovat text? * Jaká je náplň abstraktu? *Co mám napsat do úvodu? *Jak napsat zajímavý závěr? *Komu a jak mám poděkovat? Na tyto i celou řadu dalších otázek se dozvíte odpovědi ve druhé části e-booku.
Část třetí: Vědecké informace, jejich vyhledávání a citace použitých zdrojů
Informační zdroje, práce s nimi, vyhledávání vědeckých informací a jejich správné citování je nezbytnou součástí každé odborné práce. Čím dříve se naučíte pracovat s informačními zdroji a proniknete do tajů citací a odkazů, tím lépe. V budoucnu si ušetříte spoustu starostí, hledání i času. My se v této časti podíváme na jednotlivé typy informačních zdrojů, ukážeme si, jak se pozná důvěryhodný zdroj, jak vyhledávat relevantní informace a také se dozvíte co jsou a k čemu slouží citační manažery.
Dovolte si snít
Zavřete oči a zkuste si představit, že už máte svou práci celou napsanou. Jaký je to pocit? Asi cítíte radost, hrdost i úlevu.
A teď popusťte uzdu své fantazii ještě o kousek a představte si, že je Vám tak trochu líto, že už jste práci odevzdali. Že Vás její psaní vlastně docela bavilo, nebo to aspoň nebyla taková „pruda“.
Zdá se Vám to nemožné? S radami a doporučeními, které najdete v e-booku, Vám psaní půjde rychleji od ruky. Nebudete se trápit řadou nejasností a nejistot, nebudete dělat tytéž chyby, jako řada studentů před Vámi.
Poté, co se odhodláte a pustíte se do psaní, čeká Vás sice spousta práce, ale pokud jste si vybrali zajímavé téma, nemusí pro Vás psaní být jen nutným zlem, ale s narůstajícím množstvím textu a rozšiřováním Vašich obzorů v oboru a tématu, se může stát i zábavou.
Jediné, co je důležité, je výběr tématu. Zvolte si takové, které Vás bude bavit. Pak se musíte ponořit do odborné stránky, se vším ostatním Vám pomůže e-book a pracovní sešit, který k němu získáte jako dárek.
A jaká je cena?
Cena E-booku je 390,- Kč. Za tuto částku získáte přes 60 stránek textu nabitého hodnotnými informacemi a ještě jako bonus pracovní sešit.
- Dozvíte se jak začít psát, kde získat inspiraci a jak se bránit prokrastinaci
- Jaké jsou formální náležitosti jednotlivých typů studentských prací, jak text strukturovat
- Jak pracovat se zdroji informací, podle čeho poznat informace hodnověrné a jak si poradit s citacemi a následnými odkazy
Průměrná cena e-booků se pohybuje kolem 700 Kč, informací v tomoto e-booku si cením podobně. Ale protože vím, že studenti, pro které je určen především, obvykle mívají hlouběji do kopsy, rozhodla jsem se pro cenu nižší.
Za 390,- Kč se tak dozvíte celou řadu informací, získáte konkrétní návod, nebudete opakovat chyby těch, kteří šli před Vámi, ušetříte svůj čas i své síly.
Za 390,- Kč si můžete koupit jednu vstupenku do divadla nebo dvě vstupenky do kina.
A nebo si můžete koupit čas a klid, je to jen na Vás
Celou řadu informací, které se týkají psaní studentských prací i problematiky informačních zdrojů, můžete samozřejmě najít na internetu. Strávíte s tím ale spoustu času a bude Vás to stát hodně energie.
Já jsem tuto „mravenčí práci“ udělala za Vás. Suchá fakta jsem doplnila svými zkušenostmi posbíranými za léta působení před i za katedrou a v přehledné formě shrnula v e-booku.
Pokud e-book nesplní Vaše očekávání, stačí mi do 14ti dnů od zakoupení napsat a já Vám peníze vrátím zpět.
BONUS
Protože Vás chci ve Vašem snažení podpořit co nevíc, připravila jsem pro Vás jako dárek ještě pracovní sešit plný rad, tipů i úkolů, které doplňují jednotlivé kapitoly e-booku a hned na začátku Vás správně nastartují.
Najdete zde doplňující informace k probíraným tématům a také pracovní listy k vybraným úlohám jednotlivých kapitol.
Co Vás čeká v pracovním sešitě? Pojďte nahlédnout:
Část první: Začínáme psát
V první části se zaměříme na oblast samotného začátku tvorby. Řekneme si ještě několik dalších tipů, co dělat, když nepřichází inspirace a naopak, jak se bránit, když přichází prokrastinace. Tato část je doplněna ukázkou myšlenkové mapy ke konkrétní diplomové práci i myšlenkovou mapou prázdnou, kterou jsem pro Vás připravila, a která čeká jen na Vaše vyplnění. Dále zde najdete nástin osnovy zadání s ukázkami jejího doplňování, které Vám může sloužit jako inspirace. Na závěr této části na Vás čeká obrázek mamuta, kterého si můžete vlastnoručně naporcovat :).
Část druhá: Typy studentských prací a jejich náplň
Druhá část je věnována typům studentských prací a jejich náplni. Přestože je to dnes už možná „nemoderní“, vytiskněte si svou práci a podívejte se na ni, ne z pohledu autora, ale třeba z pohledu oponenta a odpovězte si na otázky uvedené k této části.
Část třetí: Vědecké informace, jejich vyhledávání a citace použitých zdrojů
Protože jedním z výborných pomocníků, sloužících k usnadnění práce s informacemi, jsou citační manažery, uvedla jsem Vám na závěr pracovního sešitu seznam těch nejužívanějších, včetně krátké informace a odkazu.
Co o e-booku říkají Ti, kteří ho četli před Vámi?
Přidejte se ke studentům, pro něž už psaní prací není noční můrou a objednejte si e-book Rady a ispirace, jak psát studentské práce.
Věřím, že Vám e-book ušetří mnoho hodin hledání a tápání a ukáže Vám cestu, jak efektivně, správně a bez zbytečných nervů, napsat studentskou práci, ať už píšete referát nebo třeba práci diplomovou.
Napadají Vás ještě nějaké otázky? Potřebujete poradit? Neváhejte mne kontaktovat. Můžete mi napsat na: neubergova@mokropsy.com