Je pro Vás psaní delšího souvislého textu noční můrou?

Už nemusí. Psaní studentských odborných prací může být snadné, pokud víte jak na to.

Pak právě pro Vás jsem napsala e-book "Rady a inspirace, jak psát studentské práce" 🙂

Jsem vysokoškolskou učitelkou a expertkou na psaní odborných textů. Baví mě učit jak efektivně a správně psát seminární, bakalářské, diplomové a jiné odborné práce.

Když jsem začínala psát svou první diplomovou práci, hlavou se mi honila řada otázek, stejných, jaké teď možná napadají i Vás:

Odpovědi na své otázky jsem nakonec našla.

Od té doby jsem napsala ještě druhou diplomovou práci, práci bakalářskou i práci disertační. V průběhu let přibyla ještě práce habilitační, skripta a řada článků a příspěvků prezentovaných v odborných časopisech i na  konferencích.

Také radím svým vysokoškolským studentům, jak se vyrovnat s úskalími psaní odborných akademických prací. S pracemi středoškolskými se zase potkávám jako matka dvou dcer, dosud ještě školou povinných.

K tomu, co dnes umím, vedla dlouhá cesta, lemovaná řadou kroků stranou i slepých uliček. Ráda Vám ukážu zkratky, díky kterým se dostanete do cíle rychleji a bez zbytečných chyb.

Ale stálo mne to spoustu času a úsilí.

Do e-booku „Rady a ispirace, jak psát studentské práce" jsem pro Vás shrnula základní fakta týkající se psaní studentských prací, která jsem doplnila svými osobními zkušenostmi, získanými jak při vlastním mnohaletém studiu několika vysokých škol, tak také ze svého následného pedagogického působení.

Chcete-li si ušetřit čas i nervy při psaní své studentské práce, ať už píšete referát nebo práci diplomovou, neváhejte si e-book objednat. 

Co se v e-booku dozvíte?

Část první: Začínáme psát

Máte zadání a v hlavě se Vám rojí spousta různých nápadů, co a jak řešit, ale zároveň také množství obav. Obav z toho, že se nedoberete těch správných výsledků, že to časově vůbec nezvládnete. Vím, jak představa, že máte napsat cca 60 stránek textu, může být frustrující. Ale nezoufejte, poradím Vám, jak začít, kde hledat inspiraci a také jak bojovat s prokrastinací.

Část druhá: Typy studentských prací a jejich náplň

*Jak mám strukturovat text? * Jaká je náplň abstraktu? *Co mám napsat do úvodu? *Jak napsat zajímavý závěr? *Komu a jak mám poděkovat? Na tyto i celou řadu dalších otázek se dozvíte odpovědi ve druhé části e-booku.

Část třetí: Vědecké informace, jejich vyhledávání a citace použitých zdrojů

Informační zdroje, práce s nimi, vyhledávání vědeckých informací a jejich správné citování je nezbytnou součástí každé odborné práce. Čím dříve se naučíte pracovat s informačními zdroji a proniknete do tajů citací a odkazů, tím lépe. V budoucnu si ušetříte spoustu starostí, hledání i času. My se v této časti podíváme na jednotlivé typy informačních zdrojů, ukážeme si, jak se pozná důvěryhodný zdroj, jak vyhledávat relevantní informace a také se dozvíte co jsou a k čemu slouží citační manažery.

Dovolte si snít

Zavřete oči a zkuste si představit, že už máte svou práci celou napsanou. Jaký je to pocit? Asi cítíte radost, hrdost i úlevu.

A teď popusťte uzdu své fantazii ještě o kousek a představte si, že je Vám tak trochu líto, že už jste práci odevzdali. Že Vás její psaní vlastně docela bavilo, nebo to aspoň nebyla taková „pruda“.

Zdá se Vám to nemožné? S radami a doporučeními, které najdete v e-booku, Vám psaní půjde rychleji od ruky. Nebudete se trápit řadou nejasností a nejistot, nebudete dělat tytéž chyby, jako řada studentů před Vámi.

Poté, co se odhodláte a pustíte se do psaní, čeká Vás sice spousta práce, ale pokud jste si vybrali zajímavé téma, nemusí pro Vás psaní být jen nutným zlem, ale s narůstajícím množstvím textu a rozšiřováním Vašich obzorů v oboru a tématu, se může stát i zábavou.

Jediné, co je důležité, je výběr tématu. Zvolte si takové, které Vás bude bavit.  Pak se musíte ponořit do odborné stránky, se vším ostatním Vám pomůže e-book a pracovní sešit, který k němu získáte jako dárek.

A jaká je cena?

Cena E-booku je 390,- Kč. Za tuto částku získáte přes 60 stránek textu nabitého hodnotnými informacemi a ještě jako bonus pracovní sešit.

Průměrná cena e-booků se pohybuje kolem 700 Kč, informací v tomoto e-booku si cením podobně. Ale protože vím, že studenti, pro které je určen především, obvykle mívají hlouběji do kopsy, rozhodla jsem se pro cenu nižší. 

Za 390,- Kč se tak dozvíte celou řadu informací, získáte konkrétní návod, nebudete opakovat chyby těch, kteří šli před Vámi, ušetříte svůj čas i své síly. 

Za 390,- Kč si můžete koupit jednu vstupenku do divadla nebo dvě vstupenky do kina.

A nebo si můžete koupit čas a klid, je to jen na Vás 🙂

Celou řadu informací, které se týkají psaní studentských prací i problematiky informačních zdrojů, můžete samozřejmě najít na internetu. Strávíte s tím ale spoustu času a bude Vás to stát hodně energie.

Já jsem tuto „mravenčí práci“ udělala za Vás. Suchá fakta jsem doplnila svými zkušenostmi posbíranými za léta působení před i za katedrou a v přehledné formě shrnula v e-booku.

Pokud e-book nesplní Vaše očekávání, stačí mi do 14ti dnů od zakoupení napsat a já Vám peníze  vrátím zpět.

BONUS

Protože Vás chci ve Vašem snažení podpořit co nevíc, připravila jsem pro Vás jako dárek ještě pracovní sešit plný rad, tipů i úkolů, které doplňují jednotlivé kapitoly e-booku a hned na začátku Vás správně nastartují.

Najdete zde doplňující informace k probíraným tématům a také pracovní listy k vybraným úlohám jednotlivých kapitol.

Co Vás čeká v pracovním sešitě? Pojďte nahlédnout:

Část první: Začínáme psát

V první části se zaměříme na oblast samotného začátku tvorby. Řekneme si ještě několik dalších tipů, co dělat, když nepřichází inspirace a naopak, jak se bránit, když přichází prokrastinace. Tato část je doplněna ukázkou myšlenkové mapy ke konkrétní diplomové práci i myšlenkovou mapou prázdnou, kterou jsem pro Vás připravila, a která čeká jen na Vaše vyplnění. Dále zde najdete nástin osnovy zadání s ukázkami jejího doplňování, které Vám může sloužit jako inspirace. Na závěr této části na Vás čeká obrázek mamuta, kterého si můžete vlastnoručně naporcovat :).

Část druhá: Typy studentských prací a jejich náplň

Druhá část je věnována typům studentských prací a jejich náplni. Přestože je to dnes už možná „nemoderní“, vytiskněte si svou práci a podívejte se na ni, ne z pohledu autora, ale třeba z pohledu oponenta a odpovězte si na otázky uvedené k této části.

Část třetí: Vědecké informace, jejich vyhledávání a citace použitých zdrojů

Protože jedním z výborných pomocníků, sloužících k usnadnění práce s informacemi, jsou citační manažery, uvedla jsem Vám na závěr pracovního sešitu seznam těch nejužívanějších, včetně krátké informace a odkazu.

Co o e-booku říkají Ti, kteří ho četli před Vámi?

E-book je skvělá příručka, plná informací 🙂 Nejvíc se mi líbila první motivační kapitola. Nakopla mě začít už konečně něco dělat. Všechny informace jsou přehledně na jednom místě a k radám a odkazům se budu opakovaně vracet. A díky moc za pracovní sešit! Ten mi pomohl v rozjezdu. Tvůj e-book doporučuji všem studentům, tady si spoustu informací ujasní a utřídí, všechny jsou tu na jednom místě :-))
Ing. et Mgr. Jitka Štipčáková, + pár celoživotních kurzů (certifikátů) 😉 http://uklid-v-klidu.cz/
Hledala jsem zdroj, který by mi přehledně shrnul pravidla pro psaní nejen studentských prací. A přesně to mi v e-booku Kristýna dala. A dokonce i něco navíc. 🙂 Rozhodně doporučuji všem, kteří píšou nejen studentskou práci, ale třeba stejně jako já e-book a potřebují si ujasnit, na co nesmí zapomenout. Tato e-kniha vám rozhodně ušetří hodně času hledání na internetu.
Lucie KlabanováAutorka projektu make-it-easy.cz
E-book jsem měla v plánu jen v rychlosti proletět a najít si pro sebe jen informace ohledně citací a grafických úprav. Přečetla jsem jej ovšem jedním dechem a informací, které si pro sebe odnáším je podstatně víc a zdaleka převyšují moje očekávání. I když mám svá studentská léta dávno za sebou, jsou pro mě opravdu cenné a myslím, že budou i nepostradatelné pro všechny, kdo se prezentují na webových stránkách nebo píší své příspěvky na blog. Díky za ně 🙂
Radmila Hruškováhttp://www.pohodaazdarvi.cz/
E-book, jak jeho název napovídá, je určen pro studenty. Musím říct, že jsem byla mile překvapená, kolik nových informací jsem se dozvěděla, i když jsem školní lavice už dávno opustila. Kristýnka píše velmi srozumitelnou, přitom vtipnou formou, proto se e-book čte "jedním dechem", navíc je doplněný nádhernými obrázky a praktickými úkoly, disponuje množstvím slovních formulací, jak texty (nejenom) studentských prací "vyšperkovat". Po jeho přečtení, budete vědět, jak skončit jednou provždy se strašákem jménem prokrastinace, jak správně tvořit a uvádět citace, jak se na psaní naladit, ale třeba taky čím a jak se odměnit. Třešničkou na pomyslném dortu je pracovní sešit, ve kterém se například dozvíte, jak naporcovat svého mamuta. E-book doporučuji každému, kdo píše nebo se chystá psát, protože po přečtení vám to půjde úplně samo a o to přece jde.
Anna Krajíčkováwww.annakrajickova.cz

Přidejte se ke studentům, pro něž už psaní prací není noční můrou a objednejte si e-book Rady a ispirace, jak psát studentské práce.

Věřím, že Vám e-book ušetří mnoho hodin hledání a tápání a ukáže Vám cestu, jak efektivně, správně a bez zbytečných nervů, napsat studentskou práci, ať už píšete referát nebo třeba práci diplomovou.

Napadají Vás ještě nějaké otázky? Potřebujete poradit? Neváhejte mne kontaktovat. Můžete mi napsat na:  neubergova@mokropsy.com

Close Menu